Reklama
XXXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

alt

 
Konkurs "Przyroda - Twój Przyjaciel"

alt

 
XIII Gimnazjalna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

alt

 
Orlen sponsorem Ligi Ochrony Przyrody w Płocku

Sponsor działalności statutowej Zarządu Okręgu
Ligi Ochrony Przyrody w Płocku, w zakresie działań edukacyjnych w dziedzinie ochrony przyrody

   alt

 
Szkolenia dla nauczycieli w ramach kampanii "Bioróżnorodność Skarbem Pomorza"

alt
 
Szanowni Państwo,
  
zakończyliśmy szkolenia dla nauczycieli w ramach kampanii "Bioróżnorodność Skarbem Pomorza", które zostały zorganizowane przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku razem z partnerami, dzięki dofinansowaniu z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 
 
Spotkania, które odbyły się w Kościerzynie, Charzykowach, Gdańsku oraz w Słupsku miały charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych potrzebą ochrony oraz inwentaryzacji przyrody ożywionej i nieożywionej w naszym województwie. Uczestnikami byli głównie nauczyciele ze szkół, które zgłosiły się do udziału w kampanii. Celem szkoleń było zapoznanie z instrukcją umieszczania zaobserwowanych obiektów przyrody ożywionej i nieożywionej oraz relacji z przeprowadzanych zajęć na portalu www.przyrodapomorza.pl. Kolejną część stanowiły merytoryczne prezentacje przygotowane przez pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, które wskazały na ważna funkcję jaką pełni w procesie poznawczym edukacja nieformalna edukacja w terenie oraz jak ją efektownie i efektywnie prowadzić. Serdecznie dziękujemy pracownikom instytucji partnerskich za poświęcony czas i włożony trud w przygotowanie wystąpień oraz wszystkim przybyłym gościom za aktywny udział w czasie spotkań. 
 
Na portalu www.przyrodapomorza.pl zamieszczane są już pierwsze wpisy szkolnych zespołów inwentaryzacyjnych, wyniki obserwacji terenowych dzieci i młodzieży. Mapa bioróżnorodności województwa pomorskiego jest coraz bogatsza! Zachęcamy do jej przeglądania, poszukiwania skarbów przyrody województwa pomorskiego wirtualnie i w terenie oraz skorzystania z możliwości wstawiania komentarzy!
 
 
Tomasz Michalski
Katarzyna Tysler
 
 
Relacje z poszczególnych szkoleń:
Kościerzyna – kliknij tutaj
Charzykowy – kliknij tutaj
Gdańsk - kliknij tutaj
Słupsk - kliknij tutaj
 
Więcej o kampanii:
www.lop.gda.pl
www.przyrodapomorza.pl
 
 
Strona 1 z 6