Reklama
Podsumowanie Regionalnego Konkursu „ Drugie Życie Odpadów”

W dn. 23.06 2014r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu „ Drugie Życie Odpadów”  zorganizowanego  i przeprowadzonego przez Zarząd Okręgu LOP w Radomiu.

Celem konkursu było uświadomienie, że ograniczanie ilości wyrzucanych odpadów oraz ich powtórne wykorzystanie ma ogromny wpływ  na czystość środowiska przyrodniczego oraz podejmowanie działań mających na celu zmniejszenie ilości odpadów.
Konkurs przeprowadzony był w 4 kategoriach-
I kategoria- przedszkola, szkoły podstawowe kl.0-III  prace plastyczne na temat „Jak segregujesz odpady w swoim domu „
II kategoria- młodzież szkół podstawowych kl. IV-VI  „Ze starego coś nowego- co można wykonać z odpadów”- uczestnicy mieli wykonać rzecz użyteczną ( prace przestrzenne)
III kategoria – młodzież szkół gimnazjalnych : prace pisemne na temat „ Co możesz zrobić z odpadem aby nie od razu stal się śmieciem?”
IV kategoria- młodzież szkół ponadgimnazjalnych; prace pisemne „Dlaczego powtórne wykorzystanie odpadów jest tak ważne?”
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.
Nagrody w konkursie ufundowali:
Zarząd Okręgu LOP w Radomiu
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu
Stowarzyszenie Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Radomiu
 Nadleśnictwo Dobieszyn
 
 
 
 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej