Reklama
V Bieszczadzki Regionalny Przegląd Piosenki Ekologicznej – Sanok 2014

Już po raz piąty dzieci i młodzież szkolna z kilku powiatów wzięła udział w Bieszczadzkim Regionalnym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Występy odbyły się 16 maja br. w Klubie Górnik.

alt

Pierwsze debiuty i sukcesy wokalne, ale przede wszystkim wspólna zabawa i wyśpiewane apele: b
sprzątać, segregować śmieci, „ratować planetę – ziemię wyspę zieloną”, aby pozostać lub wrócić tu w Bieszczady – to przesłania od wykonawców.
Festiwal otworzył burmistrz miasta, honorowy prezes Bieszczadzkiego Okręgu Ligi Ochrony Przyrody dr Wojciech Blecharczyk. Uczestników, gości zaproszonych i współorganizatorów przywitał p.o. prezesa Zarządu Okręgu Bieszczadzkiego LOP Ryszard Rygliszyn.
Sześćdziesięciu dziewięciu uczestników wykonało przygotowane na ten dzień utwory, a jury w składzie: Robert Handermander, Monika Śliwka i Ryszard Rygliszyn musiało podejmować trudne decyzje.
Gran Prix V Bieszczadzkiego Regionalnego Przeglądu Piosenki Ekologicznej Sanok 2014 otrzymał: Fabian Kułak z Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku za wykonanie utworu Edwarda Stachury „Może się stanie raz jeden cud”. Nagrodę prezesa LOP otrzymały zespoły muzyczne: z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku (w składzie: Dominika Mleczko, Ewa Kamińska, Grzegorz Budziak, Hubert Dydyński, Norbert Faliszek, Sylwester Feńczak – pod opieką Tadeusza Mroczkowskiego) za utwór „Bieszczady nasz skarb” i zespół z Zespołu Szkół Publicznych w Uhercach Mineralnych (w składzie: Dagmara Wójciak, Dominika Sędzimir, Aleksandra Włodarczyk i Kinga Stasiowska) za utwór „Pięknie żyć” – opiekun zespołu Magdalena Demkowicz.
Wieki finał Przeglądu zaskoczył wszystkich. Szef jury przygotował i rozdał wszystkim uczestnikom refren utworu, który zdobył Gran Prix, a uczestnicy wyróżnieni wraz z Fabianem Kułakiem odśpiewali go ze sceny Klubu Górnika w Sanoku. To był wielki spontaniczny finał Piątego Bieszczadzkiego Przeglądu Piosenki Ekologicznej.
Zamykając konkurs, prowadzący Piotr Wojnarowski zaprosił wszystkich uczestników na VI Bieszczadzki Regionalny Przegląd Piosenki Ekologicznej i pozostawił scenę wyróżnionemu Zespołowi z Leska, w którego rytmach muzyki żegnali się uczestnicy przeglądu.
Zarząd Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Przeglądu: Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Urzędowi Miasta Sanoka, Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Gminy Sanok. Firmie Avanti, PassPol, Automet, Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu oraz Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku, która od samego początku wspiera przegląd merytorycznie.
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej