Reklama
Odpowiedzialni konsumenci

Członkowie SK LOP w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. ks. Kama Twardowskiego we Włodawie od 2011r. aktywnie realizują założenia europejskiego projektu "Edukacja ekologiczna konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej" Polskiej Zielonej Sieci.

alt alt

Związek Stowarzyszeń PZS współtworzy projekt z organizacjami pozarządowymi z Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Malty. Wiedzą zdobytą w programie "młodzi ekolodzy" z Włodawy pod opieką M. Uźniak upowszechniają w formie strony internetowej https://sites.google.com/site/projektsoswwlodawa/. Strona zawiera treści podnoszące świadomość ekologiczną oraz zachęcające do refleksji  nad konsumpcją zasobów leśnych. Członkowie SK LOP dzielą się na niej ciekawymi ekologicznymi wydarzeniami, ekotrendami oraz pomysłami na małe zmiany w najbliższym otoczeniu. Dzięki uczniowskiej stronie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Włodawy zajął I miejsce w europejskim konkursie „Do the right thing, save the forests!”. Zagraniczni eksperci nagrodzili tylko jedną szkołę w każdym z pięciu państw  biorących udział w projekcie, w którym uczestniczyli uczniowie z Polski, Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Malty. Pięć najlepszych  szkół z każdego kraju otrzymało nagrodę w wysokości 500 euro, na dalszą kontynuację działań ekologicznych. Ponadto zwycięskie prace umieszczono na europejskiej platformie projektu http://www.forestintheworld.org/old-contest/. Więcej informacji na stronie www.ekonsument.pl

Zapraszamy do zapoznania się ze spotem kampanii "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" http://www.youtube.com/watch?v=_3VdkMJ-5Wk 
 

 

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej