Reklama
Obchody Jubileuszu 85-lecia LOP – Okręg w Gdańsku

alt

15 listopada 2013 r. w w sali widowiskowo-kinowej im. Lubomira Szopińskiego przy Urzędzie Miasta w Kościerzynie odbyły się obchody Jubileuszu 85 - lecia LOP, zorganizowane przez LOP Okręg w Gdańsku i OP LOP w Kościerzynie.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości przez Panią Teresę Preis - Prezesa OP LOP w Kościerzynie, a zarazem Skarbnika Zarządu Okręgu i Pana Adama Szejbę Wiceprezesa OP LOP w Kościerzynie. Następnie Pan Jerzy Krefft - Prezes ZO LOP Okręgu w Gdańsku wygłosił kilka słów o początkach Ligi Ochrony Przyrody oraz strukturze LOP w województwie pomorskim. Podziękował On również działaczom Stowarzyszenia oraz ludziom i instytucjom wspierającym Ligę, bez zaangażowania i życzliwości których nie dałoby się realizować naszych celów statutowych.

alt alt

W trakcie obchodów 85-lecia zostały wręczone najaktywniejszym członkom LOP Honorowe Odznaczenia LOP (Złota Odznaka Honorowa z napisem "Zasłużony dla ochrony przyrody", Złota Odznaka Honorowa, Srebrna Odznaka Honorowa) oraz podziękowania za wieloletnią społeczną pracę na rzecz Ochrony Przyrody. Zarząd Okręgu w Gdańsku przyznał także Medale "Mikołajek Nadmorski".

alt

alt

W trakcie uroczystości głos zabrali także zaproszeni goście.

W trakcie Jubileuszu zebrani goście mieli okazję obejrzeć występ Niny Karpińskiej Uczennicy Prywatnego Zespołu Szkół "Prymus" w Kościerzynie".

Lista Osób odznaczonych, relacja w telewizji lokalnej, przemówienie Prezesa Okręgu w Gdańsku znajdą Państwo na stronie internetowej www.lop.gda.pl

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej