Reklama
Finał powiatowego konkursu wiedzy o ochronie przyrody

alt

15 listopada odbył się finał IV. edycji powiatowego konkursu wiedzy o ochronie przyrody na terenie Powiatu Limanowskiego.

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Limanowej, a nadzór merytoryczny nad przeprowadzeniem konkursu sprawuje Powiatowe Centrum Ekologiczne działające w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Współorganizatorem konkursu jest  Nadleśnictwo Limanowa oraz Liga Ochrony Przyrody.

W imieniu Starosty Limanowskiego oraz Zarządu Powiatu Limanowskiego Franciszek Dziedzina Wicestarosta Limanowski złożył serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu wiedzy o ochronie środowiska, a nade wszystko finalistom i laureatom tegorocznej edycji, nauczycielom oraz organizatorom za osobisty wkład w rozwój edukacji o ochronie przyrody, przypominając o potrzebie świadomości przyrodniczej i ekologicznej w dzisiejszych czasach.

alt

Liga Ochrony Przyrody była współorganizatorem konkursu (na zdjęciu, pod ścianą trzeci od lewej Prezes Zarządu Okręgu LOP w Nowym Sączu - Tadeusz Ogorzałek)

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o ochronie środowiska, kształtowanie świadomości przyrodniczej i ekologicznej oraz wypracowanie wrażliwości społecznej wśród młodzieży szkolnej na otaczające środowisko naturalne. Konkurs organizowany jest dla uczniów w 3 kategoriach wiekowych: dzieci w wieku szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego.

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej