Reklama
Publikuj na łamach Przyrody Polskiej

alt

Zachęcamy Szkolne Koła LOP do udziału w inicjatywie Redakcji Przyrody Polskiej i biura Zarządu Głównego LOP.

W każdym numerze Przyrody Polskiej przeznaczono 1 kolumnę w Przyrodzie Polskiej na publikację tekstów autorstwa uczniów. Do współpracy zapraszamy nauczycieli i uczniów zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych. Teksty powinny dotyczyć lokalnych zagadnień związanych z ochroną przyrody lub „skarbów przyrodniczych” regionu.

Do 10 dnia każdego miesiąca Redakcja Przyrody Polskiej wybierze jeden spośród nadesłanych na adres mailowy Zarządu Głównego ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) artykułów do publikacji na łamach Przyrody Polskiej. Nagrodą dla autorów poza publikacją tekstu ich autorstwa będą numery autorskie Przyrody Polskiej (po 1 egz. dla autora, rodziców autora, nauczyciela opiekuna prowadzącego ucznia oraz 1 egz. dla szkoły, do której uczęszcza autor). Poza tym autor otrzyma jako dodatkową nagrodę honorarium autorskie za publikację jego tekstu w Przyrodzie Polskiej – planowane jest przeznaczenie na to co miesiąc kwoty 250 złotych brutto. Jeżeli autorzy wyrażą zgodę istnieje również możliwość nieodpłatnej publikacji artykułu na stronie głównej LOP niezależnie od publikacji w Przyrodzie Polskiej.

Artykuł powinien:
obejmować tekst o objętości od 2500 do 4000 znaków (przesłany w pliku doc/docx), zawierać co najmniej 2 fotografie, rysunki lub inne materiały graficzne· – własne prace autora tekstu (przesłane w pliku jpg),  posiadać tytuł,· zawierać dane autora/autorów – maksymalnie dwóch autorów (imiona i nazwiska wszystkich członków zespołu i opiekuna, nazwę i adres placówki, z której pochodzą), być przesłany za pośrednictwem poczty elektronicznej przez nauczyciela opiekuna autora (możliwe jest przesłanie linka do serwera, z którego będziemy mogli pobrać pliki).
 
Mamy nadzieję, że akcją będzie cieszyła się powodzeniem wśród Szkolnych Kół LOP. Może to być dodatkowe ciekawe narzędzie dla Opiekunów SK LOP do zainteresowania uczniów przyrodą wokół nich oraz lokalnymi problemami ochrony środowiska, a dla Członków SK LOP okazja aby spróbować swoich sił w zawodzie pośrednio związanym z ochroną przyrody – dziennikarza czasopisma przyrodniczego.
 
Akcja jest kontynuacją projektu "Odkrywamy Przyrodnicze Skarby Mazowsza" finansowanego ze środków Fundacji PZU, który zakończyliśmy w roku szkolnym 2012/2013.
 
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami autorstwa uczniów powstałymi w ramach projektu TUTAJ
 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej