Reklama
Konkurs na Najlepiej Pracujące Szkolne Koło LOP w Okręgu radomskim

alt

W dniu 14.10.2013 r.  w RDLP w Radomiu odbyło się podsumowanie konkursu „Najlepiej pracujące Szkolne Koło LOP za rok szkolny 2012/2013 r. zorganizowane przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu  i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu

W konkursie udział wzięło 25 SK LOP z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów regionu radomskiego. Opiekunowie złożyli sprawozdania z działalności  swoich kół w roku szkolnym 2012/2013. Efektem ekologicznym było m.in.: posadzenie 2 250 drzew i 600 krzewów, zebranie 39 770 kg makulatury, 3 328 kg baterii, 3 196 kg nakrętek.

Działania SK LOP zostały przedstawione przez ZO LOP w formie prezentacji multimedialnej.

Komisja Konkursowa przyznała nagrody w 3 kategoriach.

W  kategorii przedszkola -  I miejsce zdobyły; Publiczne Przedszkole nr 2 w Radomiu i  Publiczne Przedszkole nr 1 „Pod topolą” w Kozienicach .

W kategorii gimnazja – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kozienicach .

W kategorii szkoły podstawowe - I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Radomiu i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Radomiu.

Po raz pierwszy ZO LOP w Radomiu za całokształt działań na rzecz środowiska przyrodniczego nadał Szkolnemu Kołu LOP z  PSP nr 24 Tytuł Super Mistrz LOP. Opiekunowie SK LOP z PSP 24 w Radomiu, Panie: Grażyna Gumola i Sylwia Puchalska przedstawiły działania Super Mistrzowskiego Koła przedstawiły  w prezentacji multimedialnej. Uroczystość uświetnił występ członków Super Mistrzowskiego SK LOP  p.t. „Sami swoi” dbają o przyrodę.

alt

Nagrody w konkursie zostały zakupione z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (notebooki, aparaty fotograficzne i mikroskopy ręczne).

alt