Reklama
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ''Bocian i jego środowisko''

alt

W bieżącym roku szkolnym 2012/2013 w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu  zorganizowano IV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. ''Bocian i jego środowisko''.

 

Celem konkursu było:

 • inspirowanie pracy twórczej poprzez otaczającą nas  naturę,
 • poszerzenie przyrodniczej wiedzy uczniów poprzez zdobywanie wiadomości o biologii bocianów,
 • kreowanie aktywnej postawy chroniącej populację bociana białego i innych elementów przyrody
 • prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości uczniów.

Na konkurs napłynęło 125 prac plastycznych z następujących toruńskich  szkół: SP nr 3, SP nr 5, SP nr 11, SP nr 24, SP nr 27  SP nr 34. Konkurs został podsumowany w auli szkoły dnia  12 czerwca. Uczniowie szkolnego koła LOP poprowadzili podsumowanie konkursu. Szkolne koło teatralne przygotowało część artystyczną związaną z ochroną środowiska i bociana czarnego. Uczniowie z klasy 3c umilili  czas piosenkami o boćkach. Pani dyrektor Barbara Będkowska oraz Przedstawiciel LOP, pani Maria Piotrowska wręczyły nagrody laureatom konkursu.

alt

Nagrody ufundowała Rada Rodziców szkoły i Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Toruniu.

Od 12 czerwca na holu szkolnym można było podziwiać wyeksponowane prace uczniów.

alt

Iwona Wasielewska

Opiekun SK LOP

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej