Reklama
Sprawozdanie z Debaty Ekologicznej 2013

alt

V Debata Ekologiczna pod hasłem  „NA EKOFALI POPŁYNIESZ DALEJ” odbyła się 06.06.2013 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Toruniu.

V Debata Ekologiczna pod hasłem  „NA EKOFALI POPŁYNIESZ DALEJ” odbyła się 06.06.2013 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Toruniu.

Obecnością zaszczycili nas :

 • pan Tomasz Czarnecki - prezes Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Toruniu
 • pani Maria Piotrowska  - kierownik biura Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Toruniu
 • pani Elżbieta Tomaszewska doradca metodyczny nauczycieli geografii i przyrody CKU TODM i DN w Toruniu
 • nauczyciele wraz z laureatami V Międzyszkolnego Plastycznego Konkursu Ekologicznego „Mniej odpadów – czyste środowisko”

 Na początku pani dyrektor Jolanta Łoś powitała wszystkich uczestników krótkim przemówieniem na temat działań ekologicznych w naszej szkole, znaczenia ekologii dla Ziemi. Przedstawiła krótko tematykę poprzednich debat. W klimat debaty wprowadzili uczestników uczniowie klasy 3, pod opieką pani Agnieszki Wojciechowskiej, przygotowali i przedstawili inscenizację na temat segregowania śmieci. Uczniowie klas 2a i b zaśpiewali piosenkę.

alt

Debacie przysłuchiwali się licznie zgromadzeni laureaci V Międzyszkolnego Plastycznego Konkursu Ekologicznego „Mniej odpadów – czyste środowisko”,uczniowie SP 11 w Toruniu i ich rodzice. Pani Elżbieta Tomaszewska przedstawiła prezentacje na temat form ochrony przyrody w województwie kujawsko – pomorskim.

alt

Swoimi refleksjami na temat stanu świadomości ekologicznej wśród dzieci i dorosłych, wzajemnego oddziaływania człowieka i przyrody – jednego z jej składników wody , podzielił się prezes Ligi Ochrony Przyrody Pan Tomasz Czarnecki. Podziękował również za aktywne działania Szkolnego Koła LOP.

alt

Na debacie można było obejrzeć wystawę wielu ciekawych prac uczniów ze szkół Torunia i okolic przesłanych na V Międzyszkolny Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Mniej odpadów – czyste środowisko”.

Całość zakończyło wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i wspólne zdjęcie. Nagrody dla laureatów dofinansowane były przez WFOŚiGW w Toruniu.

 

Maria Narczewska

Opiekun SK LOP

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej