Reklama
Międzynarodowy Dzień Ziemi w kruszwickiej "Dwójce"

alt

Dnia 22.04.br  w Szkole Podstawowej nr 2 w Kruszwicy odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. W zmaganiach sportowych i sprawdzających wiedzę brali udział wszyscy uczniowie. altDzień Ziemi dzieci rozpoczęły od pokazu mody ekologicznej m.in. suknie ślubne z firan, suknie z kolorowego papieru toaletowego, garnitury z kolorowych i czarnobiałych gazet, spódniczki i sukienki z worków foliowych, słomianek, kubeczków i talerzyków jednorazowych oraz wiele pomysłowych strojów wykonanych z ekologicznych materiałów. altPo wspaniałym pokazie uczniowie przystąpili do współzawodnictwa w konkursach na temat ochrony środowiska i ekologicznego trybu życia. Konkurencje były zróżnicowane dla różnych grup wiekowych  i obejmowały umiejętności sportowe i sprawdzające wiedzę, np. rozwiązanie krzyżówki ekologicznej, układanie puzzli o tematyce wiosennej, gra w kręgle z plastikowych butelek, segregacja śmieci na czas, zagadki  ekologiczne, uzupełnianie luk wyrazowych w zdaniach. Po wspólnych zmaganiach została podsumowana całoroczna zbiórka surowców wtórnych takich jak makulatura, nakrętki, baterie, tonery, płyty CD. Uczniowie, którzy wykazali się największym zaangażowaniem w zbiórkę – ponad trzydzieści osób - otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, w tym książki ufundowane przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Toruniu. Wszyscy w miłej atmosferze i z uśmiechem na twarzy zakończyli obchody Dnia Ziemi. Całość przygotowali członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody z opiekunem - mgr Izabelą Ratajczyk.

alt

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej