Reklama
Dzień Ziemi 2013 w Szkole Podstawowej nr 1 w Kruszwicy

alt

Tegoroczny Dzień Ziemi w naszej szkole trwał niemal cały tydzień. W tym czasie w poszczególnych klasach wychowawcy prowadzili godziny wychowawcze tematycznie związane z tegorocznym hasłem, wykonano okolicznościowe gazetki, przeprowadzono konkursy, pogadanki i spotkania z ciekawymi ludźmi.

alt

Działania podsumowano podczas okolicznościowego apelu, który był niemal w całości poświęcony Mikołajowi Kopernikowi i jego odkryciu w związku z tym, że rok 2013 został ogłoszony Rokiem Kopernikowskim.

alt

Podczas apelu zaproszeni goście wręczyli wiele nagród, ufundowanych m. in. przez ZO LOP w Toruniu.

alt

Podsumowano miedzy innymi akcje ekologiczne i konkursy:

- akcję zimowego dokarmiania ptaków

- akcję zbiórki żołędzi

- akcję zbiórki surowców wtórnych

- konkurs na strój ekologiczny

- konkurs na wierszyk tematyczny.

 

Magdalena Musiałowska

Opiekun SK LOP

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej