Reklama
XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej na mecie…

Najlepsi z najlepszych czyli siedmioosobowe reprezentacje uczniów wyłonione w drodze eliminacji wojewódzkich uczestniczyły w finale centralnym, który  odbył się w dniach 7-9 czerwca w Katowicach. Generic Amoxicillin buy online at pllsnrx.com

Warto podkreślić, że młodzież z całego kraju spotkała się na terenie Górnego Śląska po raz drugi w historii Olimpiady, gdyż finał centralny II jej edycji odbył się 26 lat temu w Żorach.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

                                  

ZŁOTA  DZIESIĄTKA

1.      Justyna Drankowska II klasa, III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida,Zamość- opiekun merytoryczny-Anna Stopyra.

2.      Laura Dymarz-  II klasa, V Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 11,Gliwice, opiekun merytoryczny -Halina Staniszkiewicz.

3.     Monika Mierzwa-I klasa,Liceum Ogólnokształcące,Rudnik nad Sanem, opiekun merytoryczny- Wiesława Kostyra.

4.     Dawid Kokoszka-  I klasa ,II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli,  Rzeszów, opiekun merytoryczny-Agnieszka Podgórska.

5.     Igor Jabłoński-  III klasa ,II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego,Hajnówka, opiekun merytoryczny-Alina Plis.

6.      Jakub Michnowski-   III klasa, I Liceum Ogólnokształcące im.S.Żeromskiego, Jelenia Góra, opiekun merytoryczny- Ewa Huberska.

7.      Maciej Nizioł-  III klasa,Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji

     Narodowej w ZSO  Stalowa Wola, opiekun merytoryczny- Małgorzata  

     Gołojuch.

8.      Karolina Hamer-  III klasa, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w ZSO nr 6,Radom, opiekun merytoryczny-Jolanta Sochaj.

9.      Adam Skórka- III klasa,I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osłuchowskiego Cieszyn, opiekun merytoryczny- Ludwik Rosner.

10. Szymon Kłaptocz-  III klasa, I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika,Bielsko-Biała. opiekun merytoryczny- Urszula Mecnarowska

O randze Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i uznaniu zaangażowania w przygotowanie do niej młodzieży świadczy fakt, że uchwały senatów 60 publicznych wyższych uczelni przyznają jej finalistom i laureatom wstęp bez postępowania kwalifikacyjnego na kierunki przyrodnicze i techniczne związane z ochroną środowiska. W ostatnich latach, co nas bardzo cieszy wśród nich są również uniwersytety medyczne.

Miło nam poinformować, że w kolejnym konkursie  Ministerstwa Edukacji Narodowej na organizację olimpiad, Olimpiada Wiedzy Ekologicznej” wygrała” i znalazła się w gronie 34 szczęśliwych olimpiad , które w latach 2014 -2016 otrzymają dotację na XXIX- XXXI!

Życzymy wszystkim sympatykom i przyjaciołom Olimpiady wspaniałych wakacji, a wszystkich zainteresowanych startem w XXIX edycji zapraszamy do licznego udziału.

Aktualnie warto też zajrzeć na stronę Bliżej Natury. TVP Katowice (18.06) i posłuchać co sadzą o Olimpiadzie nasi tegoroczni laureaci…

                                                                             dr Małgorzata Falencka-Jabłońska

                 Przewodnicząca Głównego Komitetu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej