Reklama
Przedszkole nr 12 w Toruniu

alt

Przedszkole Miejskie nr 12 w Toruniu im. Władysława Szafera

W dniu 24.04.2013 mieliśmy okazję gościć w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Toruniu. Przedszkole to, jako jedna z bardzo niewielu placówek oświatowych w Polsce, przyjęło imię Władysława Szafera, co tym bardziej nas dopingowało do tej wizyty. Po latach doświadczeń możemy potwierdzić, że kształtowanie najmłodszych dzieci na rzecz ochrony przyrody ma przyszłość. Zależy to jednak od pracujących tu nauczycieli. W tym przypadku dzięki zaangażowaniu Pani Małgosi powstało przedszkolne koło LOP, a dzieciaki zaprezentowały program artystyczny na rzecz „Dni Ziemi”. Przy tej okazji Zarząd Okręgu LOP w Toruniu ufundował drobne nagrody dla dzieci i wydał legitymacje najmłodszym członkom LOP.

alt

Pani Małgosia była inicjatorką utworzenia Przedszkolnego Koła LOP, które liczy sobie obecnie 69 członków. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swe umiejętności artystyczne

alt

moment wręczania legitymacji

alt

Na tę okazję przygotowano „Kodeks Ekologa”

alt

Był też występ najmłodszych muzyków

alt

grupa starszych przedszkolaków obserwuje występy swych kolegów

Toruń, dnia 29.04.2013

Jan Brzeziński

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej