Reklama
Kampinoski Park Narodowy zaprasza

alt

Kampinoski Park Narodowy zaprasza na uroczystości związane z 150 leciem bitwy pod Budą Zaborowską (14.04.2013 r.) oraz weekendową wycieczkę z pracownikiem Parku, której tematem przewodnim będzie Powstanie Styczniowe w Puszczy Kampinoskiej (13.04.2013 r.).

Kampinoski Park Narodowy zaprasza do udziału w uroczystości, która odbędzie się przy Mogile Powstańców w Zaborowie Leśnym (Gmina Izabelin) 14 kwietnia br. o godz. 13.00 w 150. rocznicę bitwy pod Budą Zaborowską. Obchody rocznicowe Powstania Styczniowego objęte zostały patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W trakcie uroczystości w Zaborowie odprawiona zostanie polowa Msza Święta z asystą Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Odsłonięta zostanie także pamiątkowa tablica.
   
Zachęcamy również do wzięcia udziału w kolejnej, weekendowej wycieczce z pracownikiem parku w dniu 13 kwietnia br. o godzinie 10.00. Tym razem do przejścia będzie trasa  Truskaw - Zaborów Leśny – Mogiła Powstańców 1863 – Karczmisko – Truskaw. Tematem przewodnim spaceru będzie Powstanie Styczniowe w Puszczy Kampinoskiej.
 
alt
 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej