Reklama

MUZEUM BOCIANA BIAŁEGO
Kłopot 24, 69-108 Cybinka 
tel./fax (068) 391 29 35, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.muzeumbociana.pl

dzialalnosc-muzeum-bociana-bialego

Muzeum Bociana Białego w Kłopocie to placówka powołana przez zielonogórski okręg Ligi Ochrony Przyrody. Jednym z głównych celów działalności Muzeum jest prowadzenie edukacji przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży. Pragniemy zaprezentować Państwu naszą ofertę edukacyjną, która z pewnością stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnych lekcji biologii i ekologii prowadzonych w szkołach. Z doświadczenia wiemy, że takie zajęcia, (m.in. w terenie), są lubiane przez dzieci i młodzież, a przy tym zdobyte wiadomości i umiejętności bardzo dobrze się utrwalają.

Zajęcia, które możemy Państwu zaoferować mają za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży (a nierzadko także nauczycielom) biologię i ekologię populacji bociana białego w Polsce, przyrodę doliny dużej rzeki, funkcjonowanie różnych ekosystemów, ale przede wszystkim uczulić na piękno przyrody, jaka nas otacza.

Przedstawiamy Państwu propozycje zajęć edukacyjnych, określając ich tematykę, cele, stosowane metody i środki dydaktyczne oraz przybliżony czas ich realizacji. Wybierając interesujące Was zajęcia, możecie Państwo dosyć precyzyjnie zaplanować dydaktycznie efektywną, a jednocześnie bardzo przyjemną wycieczkę do kolonii bociana białego w Kłopocie, o dowolnym czasie jej trwania (od jednego do kilku dni). Większość niezbędnych środków dydaktycznych posiadamy na wyposażeniu Muzeum.

Jednocześnie informujemy, że nasza oferta edukacyjna jest stale doskonalona i uzupełniana (m.in. o zagadnienia z zakresu: ekologii, ochrony przyrody, programu „Natura 2000” w Polsce itp.).

Muzeum powstało dzięki pomocy finansowej Gminy Cybinka, GEF/UN, WFOŚiGW w Zielonej Górze, Stiftung Ciconia i NFOŚIGW.

Muzeum Bociana Białego w „bocianiej wsi” Kłopot utworzone zostało w 2003r., położone jest na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie wsi znajduje się obecnie ponad 30 gniazd, z których większość zajmowana jest od kwietnia do sierpnia przez gnieżdżące się bocianie pary. MBB to nie tylko wystawa poświęcona bocianowi. Znajduje się tu również miejsce edukacji dla dzieci i młodzieży oraz baza noclegowa i pole namiotowe. Sala ekspozycyjna jest otwarta od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00-18:00 (kwiecień-wrzesień). Pozostałe miesiące od 10:00 do 16:00. W dolinie Odry, stwarzającej dogodne warunki żerowiskowe dla bocianów, spotkać można także wiele innych gatunków zwierząt związanych ze środowiskami podmokłymi i wodnymi. W pobliżu KŁOPOTU na interesujące przyrodniczo miejsca poprowadzi oznakowana ścieżka edukacyjna.

Zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ EDUKACYJNĄ dla dzieci i młodzieży.