Reklama
Stypendium dla maturzystów

alt

VI edycja Stypendium Jolanty i Leszka Czarneckich dla zdolnych maturzystów

Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi to założona 10 lat temu instytucja, której celem jest edukacja i budowa kapitału społecznego Polski poprzez wspieranie młodych zdolnych uczniów i studentów. Poniżej prezentujemy 2 projekty, w których udział mogą wziąć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnictwo w projektach jest całkowicie bezpłatne.

 

1. Indeks Start2Star: program dofinansowania studiów dla niezamożnych maturzystów.

Indeks Start2Star to projekt, w ramach którego maturzyści mają szansę zdobyć finansowanie na cały okres studiów, a stypendia wynoszą 1300 złotych miesięcznie. Udział w programie mogą wziąć osoby, których miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekroczył 1000 zł netto w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych, a średnia ocen to minimum 4,0 w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Dodatkowym atutem są: udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, aktywność społeczna i przedsiębiorczość. Kandydatom pozostawia się pełną swobodę wyboru uczelni i kierunku. Podstawą ubiegania się o stypendium jest zarejestrowanie się oraz wypełnienie formularza na stronie w terminie do 7 kwietnia 2013 roku.

2. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG): program edukacyjny promujący wiedzę na temat inwestowania na GPW:

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze (3-4 uczniów pod opieką nauczyciela) mogą zainwestować wirtualne 100 000 złotych w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie.

Więcej szczegółów na temat obydwu projektów można uzyskać na stronie Fundacji: www.paga.org.pl

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej