Reklama
Patrole konne LOP

alt

Od stycznia 2013 r. koło "Ćma" Ligi Ochrony Przyrody wprowadza patrole konne Sekcji Interwencyjnej koła.

Służba konna LOP, ma za zadanie patrolować tereny leśne w Leśnictwie Potasze, z włączeniem miejscowości Trzaskowo Tereny Leśnictwa Annowo, z włączeniem miejscowości Annowo, Miękowo oraz Dziewicza Góra, a także Gminny Teren Rekreacji i Wypoczynku w Owińskach. Zadaniem służby konnej jest wykrywanie przestępstw oraz wykroczeń przeciwko przepisom o ochronie przyrody i środowiska naturalnego, zgłaszanie dzikich wysypisk śmieci, sporządzanie materiału dowodowego, ujęcie ewentualnych sprawców i kierowanie spraw do odpowiednich organów ścigania lub administracji państwowej. Dzięki uprzejmości gospodarza "TRAPERSKIEJ OSADY" Jarka Tylkowskiego z Bolechówka i nie odpłatnemu wypożyczaniu koni, działania patrolowe będą możliwe przez cały rok i mamy nadzieje, że również w latach następnych.

altalt

altaltalt

Więcej informacji o działalności koła "Ćma" na stronie internetowej www.cma.cba.pl

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej