Reklama
Informacje o działalności LOP w Radomiu

W dniu 14.12.2012r  w Ośrodku Leśnej Edukacji w Jedlni Letnisko odbyło się podsumowanie dwóch projektów  przeprowadzonych przez ZO LOP w Radomiu:

I. Program edukacyjno-wychowawczy „Nasza Ziemia dla uśmiechu dzieci-nie dla sterty śmieci” - II edycja 2012, sfinansowany przez WFOŚiGW w Warszawie na kwotę 37382,10 zł

Programem objęte było 12 przedszkoli i 32 szkół podstawowych i gimnazjalnych regionu radomskiego. Tematem był problem zaśmiecania środowiska i gospodarka odpadami w miejscowości w której mieszkam i segregacja śmieci. Uświadomienie znaczenia segregacji  odpadów w ochronie środowiska przyrodniczego. W ramach programu odbył się konkurs  „Segregacja odpadów w mojej miejscowości”. Uczestnicy konkursu w formie plastycznej i fotograficznej przedstawiali segregację  odpadów w swojej miejscowości. Laureaci otrzymali piękne nagrody tj; aparaty cyfrowe, odtwarzacze MP3/4, ciekawe książki. Wydano  materiały  edukacyjne (zakładki, plany lekcji, kalendarze, książeczki - kolorowanki)  i reklamujące program (roll-up, długopisy z napisem „Dbam o przyrodę – segreguję odpady") Jako pomoc dydaktyczną zakupione zostały kosze DUO dwukomorowe do segregacji  odpadów na frakcje suchą i mokrą. Podsumowanie programu uświetnił swoim występem Szkolny Zespół Muzyczno-Taneczny „Zakrzewiacy” z PSP w Zakrzewie. 

alt        alt  

II.Program edukacyjno-przyrodniczy Niezapominajka edycja I pod hasłem „Drzewo zielony przyjaciel człowieka”,  sfinansowany przez WFOŚiGW w Warszawie na kwotę  40972,60 zł

Programem objęte było 10 przedszkoli i 30 szkół podstawowych ,gimnazjalnych i pnadgimnazjalnych regionu radomskiego. Tematem było  poznawanie różnych gatunków drzew  i umiejętności ich rozpoznawania . Uświadomienie dzieciom i młodzieży szkolnej roli drzew w życiu człowieka i przyrodzie. W ramach programu odbył się konkurs „Drzewo blisko mnie”. Uczestnicy konkursu przedstawiali traktowanie drzewa przez człowieka w formie plastycznej, fotograficznej i multimedialnej. Laureaci otrzymali piękne nagrody tj; aparaty cyfrowe, odtwarzacze MP3/4, ciekawe książki. Zakupiono wiele materiałów dydaktycznych ( ścianki korkowe, tablice magnetyczne, ekran na trójnogu, lornetki, aparaty cyfrowe ). Wydano także materiały  edukacyjne ( nalepki, plakaty, folderki, płytkę DVD, książeczki- kolorowanki z drzewami)  i reklamujące program (roll-up). Na zakończenie wystąpiły dzieci z Klubu Młodego Ekologa z PSP nr 24 w Radomiu.

alt    alt

 

    Sfinansowano ze środków WFOŚiGW w Warszawie.

          alt

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej