Reklama
Rozstrzygnięcie konkursu

Ogólnopolska edycja konkursu na scenariusz lekcyjny pt.  "Wpływ różnych paliw stosowanych w transporcie miejskim na stan powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem gazu ziemnego” dobiegła końca.

 

Konkurs adresowany był do nauczycieli, opiekunów szkolnych kół LOP, kółek przyrodniczych, ekologicznych. Konkurs był indywidualny i miał formę pisemnego opracowania konspektu lub prezentacji multimedialnej.

Oceny nadesłanych przez nauczycieli prac dokonała Komisja Konkursowa powołana  przez Zarząd  Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Krakowie w  składzie:

  • dr hab. Barbara Krzysztofik, prof. Uniwersytetu Rolniczego im. Ks. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki),
  • dr inż. Małgorzata  Śliwka z Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie

Na podstawie punktów nadanych przez członków Jury nagrody otrzymują:

I miejsce pani Magdalena Szewczyk z Prywatnego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu -  nagroda 1500 zł.

II miejsce pani  Zdzisława  Głowienka z Szkoły Podstawowej nr 14 im. Ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku -  nagroda 1000 zł.

III miejsce pani Bożena Korzeniewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dobrym Mieście,  nagroda 500 zł.

Prace wyróżnione przez Jury: pani Ewa Szczerba z Zespołu Szkół w Kamiennej Górze, pani Alicja Piegdoń z Gimnazjum w Jasienicy Rosielnej, pani Marzenna Kmińskia z Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu, pani Marta Gryl – Wołyniak z Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku

Nagrody ufundowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S. A.,  Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie.

W imieniu Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Krakowie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom

Zachęcamy do zapoznania się z trzema najlepszymi naszym zdaniem scenariuszami:

I miejsce (scenariusz do pobrania)

II miejsce (scenariusz do pobrania)

III miejsce (scenariusz do pobrania)

Zachęcamy również do obejrzenia filmu dokumentującego przeprowadzenie zajęć według zwycięskiego scenariusza.

Pobierz film TUTAJ

sponsor konkursu

alt