Reklama
II Krakowski Konkurs Ekologiczny zakończony!

alt

Krakowski Konkurs Ekologiczny - II edycja. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie.

To już drugi rok z rzędu, kiedy do Szkoły Podstawowej nr 62 w Krakowie przybyli najlepsi młodzi ekolodzy wraz z opiekunami. 12 czerwca 2012 r. o godzinie 1000 odbyła się  gala rozdania nagród drugiej edycji Krakowskiego Konkursu Ekologicznego, którego organizatorem jest właśnie szkoła z krakowskiej VIII Dzielnicy. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie,  Ligi Ochrony Przyrody i Rady Dzielnicy VIII Dębniki, a  patronem medialnym jest Gazeta Kropka.

alt

Gala rozdania nagród II edycji Krakowskiego Konkursu ekologicznego, 12 czerwca 2012 roku

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i finałowego. Etap szkolny odbył się 9. lutego 2012 r., wzięło w nim udział 724 uczniów z 40 szkół podstawowych z Krakowa i innych miast Polski. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 78 uczniów z 32 szkół, którzy  walczyli o tytuł laureatów konkursu w dniu 24. kwietnia 2012 r. Spośród finalistów tytuł laureata otrzymało 12 uczniów: Jerzy Jędrzejaszek, Michał Żelasko, Alicja Winkowska, Mateusz Strzałkowski , Julia Biały, Marcin Wojnar, Grzegorz Pasionek, Pola Dryja, Agnieszka Kapusta, Anna Cieślik, Julia Kinaszewska, Zofia Makowska. Wyróżnienia otrzymali: Maciej Kędzierski, Michał Kubas, Klaudia Ryba, Kamila Bugaj, JakubPopielak, Milena Cybula.

alt

Finał II edycji Krakowskiego Konkursu Ekologicznego, 24 kwietnia 2012 roku

alt

Gala rozdania nagród  II edycji Krakowskiego Konkursu Ekologicznego, zaproszeni goście: 12 czerwca  2012 roku

Swoją obecnością na gali rozdania nagród zaszczycili nas m.in. pani Wizytator z Kuratorium Oświaty w Krakowie, pani Przewodnicząca Komisji Edukacji w Radzie Dzielnicy VIII Dębniki Urszula Twardzik, pan Tadeusz Stanowski Prezes LOP Okręgu Krakowskiego, a także oczywiście - laureaci konkursu i ich nauczyciele.

Konkurs nabiera rozmachu i jest niewątpliwym sukcesem szkoły i Dzielnicy VIII w kształtowaniu świadomej postawy przyjaciela naszej planety. To ważne, by uświadamiać dzieciom zagrożenia płynące z degradacji środowiska. Taka inicjatywa nauczycielki przyrody Pani Patrycji Stawarczyk daje okazję nie tylko do promocji szkoły i Pychowic, ale także jest świetną okazją do zwrócenia uwagi na ekologię.

Już czekamy na następną edycję Krakowskiego Konkursu Ekologicznego. Do zobaczenia na kolejnej gali!