Reklama
Dzień Bociana w SP nr 5 w Toruniu

alt

Nie jest to, co prawda, najświeższa wiadomość, ale nie wypada, by o tym nie wspomnieć. Dlatego korzystając z rozpoczęcia nowego roku szkolnego zamieszczamy tę informację, gdyż wszelkie inicjatywy w zakresie ochrony przyrody są naszym zdaniem ponadczasowe i warte rozpowszechniania.

            W roku szkolnym 2011/2012 organizacji obchodów Dnia Bociana podjęła się Pani Iwona Wasielewska ze Szkoły Podstawowej nr 5, która jest opiekunką Szkolnego Koła LOP. Uroczyste podsumowanie konkursów związanych z bocianem odbyło się w auli SP nr 5. Na konkurs nadesłano łącznie 125 prac plastycznych, które napłynęły z ośmiu toruńskich szkół.

alt

Nagrodzono łącznie 30 uczestników konkursu, przy czym nagrody ufundował również Zarząd Okręgu LOP w Toruniu. Nagrody wręczały panie: Barbara Będkowska – dyrektor SP nr 5 i Maria Piotrowska – kierownik biura ZO LOP.

altalt

Tradycja organizowania Dnia Bociana w Toruniu trwa od wielu lat, każdorazowo uczestniczy w tych obchodach Zarząd Okręgu LOP w Toruniu, fundując skromne nagrody dla uczestników konkursów. Bocian biały był zawsze elementem krajobrazu Polski, stwierdzono, że w naszym kraju przebywa niemal 1/4 całej populacji tych ptaków. Jednakże w ostatnim czasie obserwujemy fakt, że wiele gniazd jest niezasiedlanych przez pary bocianów. Dlatego też tym bardziej warto popularyzować potrzebę ochrony tych ptaków.

alt

 

Toruń, dnia 24.09.2012

 

Przygotował : Jan Brzeziński – Zarząd Okręgu LOP w Toruniu

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej