Reklama
Dzień Ziemi 2012, stoisko edukacyjno-promocyjne LOP - fotorelacja

 

alt

24 czerwca 2012 roku na Polach Mokotowskich odbył się festyn z okazji Światowego Dnia Ziemi. Liga Ochrony Przyrody też w nim uczestniczyła. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze stoiska LOP.

alt

Tegoroczny Dzień Ziemi odbył się pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich”, LOP na swoim stoisku zadbał zarówno o edukację (m.in. Odnawialne Źródła Energii), dobry nastrój jak i energię gości, którą zapewniali muzycy i znany podróżnik Irek Popiel.

 

Każdy bez względu na wiek mógł przyjść i wziąć udział we wspólnej zabawie oraz wygrać ciekawe nagrody.

 

alt

Gościem stoiska LOP byli dwaj muzycy: Sebastian Wielądek i Gwidon Cybulski, którzy grając na etnicznych instrumentach zapewniali dobrą energię i zachęcali mieszkańców Warszawy do zabawy, tworząc wyjątkową atmosferę.  

 

alt

Stoisko LOP dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Warszawie.

Obsługę stoiska zapewnili wolontariusze - członkowie Okręgu Stołecznego LOP - prezes LiIiana Koziarska, Joanna Kobryń i Olga Lipińska, a także studentki - Agata Rodak i Katarzyna Maroń.

 

alt

Na stoisku można było zaopatrzyć się w numery miesięcznika "Przyroda Polska" i materiały informacyjne z działalności Ligi Ochrony Przyrody.

 

alt

Uczestnicy quizów za poprawne odpowiedzi zdobywali ciekawe nagrody.        

 

alt

Niektóre pytania wydawały się naprawdę trudne, ale  przy małej pomocy prowadzących stoiska, każde dziecko udzieliło poprawnej odpowiedzi.

 

alt

W konkursach udział wzięły zarówno młode jak i starsze osoby.

alt

Babcie i dziadkowie chętnie brali udział w konkursach, wygrywając nagrody dla swoich

wnuków.

alt

Znalazło się też coś dla najmłodszych – puzzle z bajkowymi bohaterami.

alt

Dzieci bawiły się doskonale, a uśmiech na buziach był tego dowodem.

alt

Doświadczony podróżnik - Irek Popiel zachęcał dzieci jak i dorosłych do dbania o środowisko (nie zapominając o haśle przewodnim imprezy: „Dobra energia dla wszystkich"), a także opowiadał o odległych krajach i ludziach tam mieszkających.

alt

Dużą popularnością cieszyły się komiksy-kolorowanki.                                             Komiksy przedstawiały rdzennych mieszkańców kontynentów. Mali odkrywcy mieli okazję wygrać m.in. ekologiczne baterie i latarki dynamo, nie wymagające baterii, za poprawne odpowiedzi na zadawane przez podróżnika pytania.

altalt

Po skończeniu malowania zrobiliśmy mini wystawę dzieł młodych artystów.

tekst: Monika Krzyczkowska

fot.: Tomasz Zygmont

 

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej