Reklama
Wiadomości
Susły moręgowane coraz liczniejsze

altTegoroczne liczenie susłów moręgowanych w Kamieniu Śląskim wykazało ponad 770 czynnych nor. Oznacza to, że ten jeszcze do niedawna wymarły w Polsce gatunek ma tam już silną, stabilną kolonię. Kilkadziesiąt susłów trafiło z hodowli na łąkę w Głębowicach na Dolnym Śląsku, wzmacniając jedną z kolejnych odtwarzanych grup wolnościowych tego gatunku

Więcej…
 
List otwarty Koalicji Klimatycznej w sprawie ustawy o OZE

W tym miejscu publikujemy list otwarty Koalicji Klimatycznej do Pana Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka w sprawie ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Więcej…
 
List otwarty prof. J. Szyszko w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego

W tym miejscu publikujemy list otwarty Pana Posła Jana Szyszko w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego skierowany do Pana Premiera Donalda Tuska

Więcej…
 
Strona 30 z 33

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej