Reklama
Wiadomości
Projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii gotowy

Ministerstwo Gospodarki zakończyło prace nad przygotowaniem ustawy o odnawialnych źródłach energii (ustawa o OZE).

Więcej…
 
Europejskie Dni Ptaków

alt fot. Dawid Cząstkiewicz

W weekend 6-7 października 3000 osób w całej Polsce uczestniczyło w obchodach Europejskich Dni Ptaków, organizowanych przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Dzięki temu nasz kraj znalazł się na medalowym trzecim miejscu wśród trzydziestu trzech państw świętujących to wydarzenie.

Więcej…
 
Dzień Bociana w SP nr 5 w Toruniu

alt

Nie jest to, co prawda, najświeższa wiadomość, ale nie wypada, by o tym nie wspomnieć. Dlatego korzystając z rozpoczęcia nowego roku szkolnego zamieszczamy tę informację, gdyż wszelkie inicjatywy w zakresie ochrony przyrody są naszym zdaniem ponadczasowe i warte rozpowszechniania.

Więcej…
 
Strona 28 z 33

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej