Reklama
Wiadomości
Drzewo zielony przyjaciel człowieka

alt

W ramach programu edukacyjno-przyrodniczego Drzewo zielony przyjaciel człowieka realizowanego przez Zarząd Okręgu LOP w Radomiu przeprowadzone zostały zajęcia terenowo - warsztatowe dla nauczycieli.

Więcej…
 
Stanowisko LOP

Stanowisko Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Nowym Sączu z dnia 2 października 2012 roku w sprawie zamierzonej budowy kolei krzesełkowej i tras narciarskich w rejonie na zachód od Szafranówki i Palenicy (m. Szczawnica) - ujętej w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Palenica-Szafranówka"

Więcej…
 
Przyczajona kuropatwa

alt fot: Frank Vassen (cc-by)

W ciągu ostatnich 30 lat z terenu Unii Europejskiej zniknęło 300 milionów ptaków związanych z krajobrazem rolniczym – alarmują federacja BirdLife International i Europejska Rada Badań nad Liczebnością Ptaków (EBBC]. Dowiedz się więcej, zagraj w grę internetową...

Więcej…
 
Strona 27 z 33

Wygraj konkursy

 • Konkurs internetowy pt. „Chrońmy Mokradła”

  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z ekspozycją wystawy pt. „Chrońmy Mokradła”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Parku.


  zobacz więcej
 • EKOFILM 2016 / Litewski "Woods" wygrywa Ekofilm

  „Woods” Ignasa Meilunasa najlepszy podczas Ekofilmu

  „Woods” w reżyserii litewskiego twórcy Ignasa Meilunasa otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego w ramach XIV Ogólnopolskiego i X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”. II miejsce zdobył film „Choice” w reżyserii Macieja Puczyńskiego, a III nagroda przypadła w udziale filmowi „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” w reżyserii Krystiana Matyska. 


  zobacz więcej
 • Otwarcie Festiwalu Ekofilm

  16 maja 2016r. w Nowogardzie rozpoczął się Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii i ochrony środowiska. 


  zobacz więcej